♥Kočka domácí :o) ♥-popis a foto

2. ledna 2008 v 11:12

Kočka domácí - původ

Kočka domácí je již po tisíciletí průvodcem člověka. Kočka domácí je vlastně příbuzná kočky divoké, po které zdědila vynikající zrak, sluch a tělo dokonale uzpůsobené k lovu. Nejstarší známé důkazy o soužití člověka a kočky pochází z období asi před 4 500 lety. Už ve Starém Egyptě patřila kočka k uctívaným zvířatům. Věřili tomu, že mají moc chránit člověka před zlem. Přítomnost kočky v domě znamenala požehnání.

Kočka domácí - charakteristika

Kočky domácí nevykazují v podstatě žádné charakteristické znaky plemene. Díky šlechtění (plemenitbě, chovu) vznikla celá řada jednotlivých plemen kočky domácí, která se navzájem liší nejenom barvou srsti, její kvalitou ale i stavbou těla, velikostí a barvou očí i povahovými vlastnostmi.

Kočka domácí - vzhled

Kočky domácí existují ve všech možných barevných varietách, mohou být mourovaté, žíhané, tříbarevné nebo rezavé. Škála barev a kombinací může být různá a jedinečná. Barva očí těchto koček většinou ladí s barvou srsti. Srst může být krátká i delší.

Kočka domácí - charakter a temperament

Každá kočka - i domácí - má svou jedinečnou povahu. Tyto kočky mohou být klidné, vyrovnané, milé a mazlivé. Kočka domácí se chová podobně jako její divoce žijící příbuzný. Doma chované kočky si sice nemusí shánět potravu, ale přesto se projevují jako lovci. Na kořist číhají někde v úkrytu, nebo se za ní přikrčeně plíží. Většina těchto projevů je instinktivní.

Kočka domácí a výstavy

Kočka domácí není dokonce ani vyřazena z výstav. Nehodnotí se u ní přesně dané standardy, ale spíše kondice, zdravý vzhled a celkový stav.
tak kočku domaci zna asi každej =D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sibirka sibirka | Web | 2. ledna 2008 v 13:02 | Reagovat

Jak tam vidim tu kočku s tou myší, tak mi to připomělo to, jak babiččina kočka jednou přitáhla domů myš a pustila ji v kuchyni xD!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama